Rulett on õnnemäng, mis on mängureid lummanud alates selle ilmumisest. Mäng on oma nime saanud prantsuse sõna järgi, mis tähendab “väike ratas”. Ruletiseadme leiutanud prantsuse teadlane Blaise Pascal on väidetavalt lummatud igiliikuri seadmest. Ruleti esimest versiooni nähti 17. sajandil.
See mäng sai Pariisis väga populaarseks ja 1842. aastal, soovides omada paremat maja eelist, leiutasid Francois ja Louis Blanc ruletiratta ühe 0-ga.
Sel perioodil kuulutas Prantsusmaa hasartmängud ebaseaduslikuks, nii et mäng võeti kasutusele Saksamaal, kus see algusest peale inimesi meelitas. Mäng toodi tagasi Prantsusmaale Monaco printsi Charles III jaoks ja nii tuli ka Monte Carlo kuurort, luksuslik ja kuulus koht, mis on tuntud üle maailma.
California kullapalaviku ajal tõusis rulett USA-s esile, kus seda mängiti kahekordses ’00’ versioonis.
Ruletti saab mängida mitmes versioonis ning populaarseim on Euroopa ja Ameerika rulett. Mäng on tegelikult lihtne kasiinomäng ja tõenäosus on ainult hea õnn. Krupjee viskab palli ratta pihta pöörleva ratta vastassuunas. Mängija panustab, et pall maandub värvilises rattataskus ja on nummerdatud 1-37 Euroopa ruletis ja 1-38 Ameerika ruletis.
Rulett sisaldab erinevaid panuseid, mis on mängijatele kättesaadavad. Need panused jagunevad kahte tüüpi: “sisemised panused” ja “välispanused”. Sügavad panused viitavad taskunumbrile, kuhu mängija panustab, et pall maandub. Need on Straight Bet, Split Bet, Street Bet, Field Bet ja Line Bet.
Väljaspool panustamine viitab erinevatele taskupositsioonide rühmadele, tasku värvidele või sellele, kas see on paaritu või paaritu, kuhu pall maandub. Iga panuse tõenäosuse põhjal on sellel panusel erinevad väljamaksekoefitsiendid, mis tavaliselt postitatakse iga ruletimängu jaoks. Välispanused on veeru panused, kümnete panused ja isegi raha panused.
Sisepanuste koefitsient on suurem ja välispanuste koefitsient on väiksem. Kõrgema koefitsiendiga panus (35:1) Sirge panus – mängija panustab, et pall langeb kindlale panusele. Isegi raha on väikseima koefitsiendiga panus (1:1) – mängija teeb panuse, et pall maandub ühele 18 numbrist.
Euroopa rulett
Euroopa ruletis on rattad nummerdatud 1 kuni 36 pluss 0, seega on teil 37 nummerdatud taskut. See on ruletiversioon, mis pakub oma mängijatele paremaid koefitsiente, mille maja eelis on vaid 2,7%.
Ameerika rulett
Sellel mänguversioonil on 1 küna, mis võrdub 36 numbriga pluss tasku “0” ja topelt “00”. Selle versiooni maja eelis on 5,26%. Kuna rulett on lihtsalt lihtne õnnemäng, ei leia te tõelist strateegiat või süsteemi, mis aitaks teil võita. Kõige levinum ja ka asjakohasem nõuanne, mida parima ruletimängustiili kohta leiate, on alati vältida Ameerika ruletiratast. Teil soovitatakse alati otsida Euroopa ruletimänge, kuna need pakuvad mängijatele maja vastu parimaid reegleid ja koefitsiente.
Prantsuse rulett
Prantsuse ratas koosneb pesadest, mis on nummerdatud 0 kuni 36 ja sellel on kolme tüüpi panused. Sise-, välis- ja call-panused. Sisepanused hõlmavad ühe numbri panuseid, jagatud või topeltpanuseid, järjestikuseid kolme- või tänavapanuseid, nelja- või ruutkastipanuseid ning kuue või liinikasti panuseid. Välispanused moodustatakse veeru panustest, kümnetest panustest ja paarisraha panustest. Call-panuste hulka kuuluvad Les Voisins Du Zero Bets, Tiers Du Cylindre Bets, Les Orphelins Bets ja Finales Bets seeriad. Selle ruletivariatsiooni eriliseks aspektiks on La sektsiooni reegel, mis pakub sulle võimalust kaotada vaid pool oma paarisraha panuse summast, kui pall langeb paarisraha panuses nullile.