Uncategorized

Macau eriline roll kasiinomaailmas

Macau on Hiinas erihalduspiirkond, mis liideti Hiinaga ligi 20 aastat tagasi. Varem oli tegemist Portugali kolooniaga, ent nagu ka Hongkong, läks ala Hiina kontrolli alla. Kui see oli veel Portugali hallata, muutus Macau kogu Aasia, põhimõtteliselt kogu maailma kasiinokeskuseks. Eesmärgiga koguda rohkem makse, muudeti kasiinode avamine Macaus võrreldes teiste maailma paikadega väga lihtsaks. Alates sellest ajast on Macau kiiresti arenenud.

 

  • Alates 1960. aastate algusest tuleb ligi 50% Macau ametlikust tulust hasartmängudest. Kuni 1990. aastate lõpuni püsis tulude osakaal suhteliselt muutumatuna.
  • 1998. aastal moodustas riigi tuludest 44,5% just hasartmängumaks.
  • 1999. aastal toimusnetikasiinode kiire leviku tõttu tuludes 9,1% suurune vähenemine. Pärast Macau Hiina kontrolli alla minekut lõpetati ka pikalt kestnud kasiinomonopol.
  • 2002. aastal sõlmis valitsus kahe hasartmänguettevõttega koostöölepingud, mis tõstis märgatavalt ka maksutulu riigile.

 

Viimane meelitas Macausse taas rohkem turiste ning piirkond muutus veel kindlamalt kohaks, kuhu Aasia ning kogu maailma turistidel kasiinos käimiseks kokku tulla. Ametliku statistika järgi moodustab hasartmängumaks nüüd Macau tuludest 70%. Hasartmängude korraldamine ja kasiinod moodustavad üle 40% kogu riigi SKP-st. Ülejäänud SKP moodustab turism ning sellega seotud valdkonnad, mis sõltuvad turistide hulgast, mida lai valik kasiinosid ning hasartmänge ligi meelitab.

 

Kogu Macau piirkond on kasiinodest vägagi sõltuv ning haavatav ka selle suhtes, et üha rohkem mängijaid eelistavad netikasiinosid. Eriti tuntav on see seetõttu, et üha suurem osa Hiina ja teiste Aasia riikide elanikest pääsevad ligi odavale internetile. Macau eesmärk on aga hoida oma unikaalset kasiinokultuuri, lootes et turistidel püsib huvi osa saada kasiinoturismist, millesugust kuskil mujal maailmas ei pakuta.

https://www.optibet.ee/et/kasiino/