Uncategorized

Blackjacki aabits  

Blackjack on üks enimmängitud klassikalisi hasartmänge. Kuid selleks, et saada meistriks, tuleb alustada kõige algusest. Oleks rumal mängus kaotada vaid seetõttu, et te mõnd põhireeglit ei teadnud.

Kasiino blackjacki peamine eesmärk on saada kaardikombinatsioon, mille väärtus oleks võimalikult lähedane 21 punktile ning seda mingil juhul ei ületaks. Pidage meeles, et mängite diileri vastu, kelle eesmärk on sama. Võitja on see, kelle punktisumma on 21-le kõige lähemal. Kui summa aga ületab 21, olete mängu kindlalt kaotanud. Pidage meeles, et teie vaatepunktist pole mingit vahet sellel, millised on teiste mängijate kaardid, oluline on vaid sinu ning diileri kaardikombinatsiooni võrdlus.

 

Kui teile jagatakse kaks esimest kaarti, on teil võimalik kas võtta lisakaart (hit) või seda mitte teha. Kui te otsustate jääda kahe esimese kaardi juurde, peate olema veendunud, et teie punktisumma on diileri võitmiseks piisav. Kui kõik mängijad on oma kaardikombinatsiooni kokku saanud, avab diiler oma kaardid. Ka tema võib kaarte juurde võtta, kuid see käib vastavalt reeglitele. Üldiselt peab ta lisakaardi võtma siis, kui tema punktisumma on alla 17. Kui summa on suurem või võrdne, peab ta jääma selle juurde. Enamasti on juba mängulaual kirjas “Dealer must stand on 17”.

 

Blackjacki ei saa te mängida ilma kaartide väärtust teadmata. Kahest üheksani on kaartide väärtus sama, mis neil kirjas. Ässa väärtus on kas üks või üksteist ning kümne, poisi, emanda ja kuninga väärtus on kümme.

 

Kaardid jagatakse kätte siis, kui kõik mängijad on oma panused teinud. Enamasti jagatakse kaardid mängijatele nii, et need on kõigile näha, ent endal jätab diiler ühe kaardi näoga allapoole.

 

Pärast kaartide saamist peavad mängijad valima enda jaoks parima jätkamisviisi – kas võtta kaarti või mitte. Kui mängija saab algul kaks ühesuguse väärtusega kaarti, võib ta need kaheks eri käeks jagada või panuseid kahekordistada. Keda mäng ja selle kohta käiv tõenäosusstatistika rohkem huvitab, võib kiire otsinguga internetist kogu teadmistevaramu üles leida.